304-es rozsdamentes acél fontonkénti ára 2026 októberében: A számok az elsők
Itt a rövid válasz minden más előtt. 2026 októberétől az ázsiai és európai malomokból kikerülő 304 rozsdamentes acél nagyjából a következő szintre vált át: 2B kivitelű hidegen hengerelt tekercs fontonként 1,55–2,10 USD, 1. kivitelű melegen hengerelt tekercs fontonként 1,35–1,80 USD, pácolt varrat nélküli cső 10 USD/6. font, és fényesen lágyított vagy elektropolírozott varrat nélküli cső fontonként 3,90–5,60 USD. A nem mágneses 304-es törmeléket fontonként 0,38–0,60 USD áron vásárolják a legtöbb amerikai yardban, ami megmutatja, hogy hol van az ötvözet értékének alsó határa.
A következtetés, ami számít: ugyanaz a 304-es hő hagyja el a malmot tekercsként, és csőként érkezik a dokkolóba, több mint kétszeresére, sőt néha háromszorosára is. Semmi sem változott a kémiában. Ami megváltozott, az az, hogy a tekercset átszúrják, meghúzzák, lágyítják, pácolják, kiegyenesítik, tesztelik, vágják és csomagolják, és ezen lépések mindegyike hozamveszteséggel, energiával, szerszámkopással és munkával jár, amelyet a ténylegesen szállított súlyból kell visszanyerni.
| A termék formája és kivitele | Irányadó fontonkénti ár (USD) | Mi hajtja a számot |
|---|---|---|
| 304 melegen hengerelt tekercs, No.1 kivitel | 1,35 - 1,80 | Minimális felületi feldolgozás, gyakran alapanyagként adják el a további csökkentés érdekében |
| 304 hidegen hengerelt tekercs, 2B kivitel | 1,55 - 2,10 | Hidegcsökkentés plusz izzítás és pácolás, normál műhelykészlet |
| 304 hidegen hengerelt tekercs, BA kivitel | 1,75 - 2,35 | Ellenőrzött atmoszférájú izzítás, világosabb felület, szigorúbb felületvizsgálat |
| 304 varrat nélküli cső, pácolt | 3,10 - 4,60 | Meleg piercing, hideghúzás, oldatos izzítás, egyengetés, hidrosztatikus vagy örvényáram teszt |
| 304-es varrat nélküli cső, fényre lágyítva | 3,90 - 5,60 | Szabályozott légkörű kemence, szigorúbb méretszabályozás, alacsonyabb tonnánkénti hozam |
| 304 elektropolírozott cső | 4,50 - 7,50 | További elektrokémiai eltávolítás, magas tisztasági követelmények, teljes nyomon követhetőség |
Figyeld meg, amit a táblázat nem mutat: egyetlen rögzített számot. Bárki, aki fontonként egy átalányárat ajánl 304-ért anélkül, hogy megkérdezné a külső átmérőt, a falvastagságot, a hosszt, a tűrésosztályt, a felületi minőséget, a vizsgálati módszert és a dokumentációs csomagot, egy számot ad, amely a megrendelés aláírása előtt megváltozik.
Az a vevő, aki az 1,62 USD/fontos tekercs árajánlatot a 4,10 USD/fontos csöves árajánlattal hasonlítja össze, nem két beszállítót hasonlít össze. Összehasonlítanak két különböző terméket, amelyeknek történetesen ugyanaz az osztálynév. Ez a hiba több pénzbe kerül, mint amennyit bármilyen tárgyalási taktika megtakarít.
Miért nincs egyetlen font ára a 304-nek?
A konklúzió először: a 304-es rozsdamentes acélt kétrétegű szerkezeten forgalmazzák, amely ötvözeti felárat és átalakítási árat tartalmaz. A két réteg szétválasztása nélkül egyetlen fontonkénti adat sem hasonlítható össze a szállítók, országok vagy szállítási dátumok között.
Az ötvözeti felár nyomon követi, hogy az acélban lévő nikkel, króm és vas mennyit ér egy adott elszámolási napon. Az átalakítási ár, amelyet néha alapárnak vagy malomextrának is neveznek, mindent magában foglal, ami ahhoz szükséges, hogy az ötvözetet a megrendelt formára alakítsa. Amikor egy kereskedő idéz Önnek egy kevert számot, a két réteg el van rejtve benne, és a szállító megtartja a rugalmasságot, hogy a nyersanyagpiacok mozgásával eltolja az egyensúlyt közöttük.
A gyakorlatban a teljes 304-es idézet ezekből a blokkokból épül fel:
- Ötvözet felár - havonta számított nikkel-, króm- és vas-referenciaárakból, a 304-es specifikációban szereplő egyes elemek tömeghányadával súlyozva.
- Átváltás vagy alapár - a malom díja az anyag olvasztásáért, öntéséért, átszúrásáért, hengerléséért és a megrendelt formára való kikészítéséért.
- Felületi és tűrés extrák - fényes lágyítás, elektropolírozás, szűkebb falvastagság eltérés, feszesebb oválisság, extra egyenesség, hosszabb véletlenszerű hosszúságok.
- Tesztelési és dokumentációs extrák - harmadik fél által végzett ellenőrzés, hidrosztatikus tesztelés, ultrahangos vizsgálat, szemcseközi korrózióvizsgálat, EN 10204 3.1 tanúsítványok, nyomástartó berendezések irányelvének tanúi pontjai.
- Logisztikai és csomagolási extrák - tengerre alkalmas fa tokok, zárósapkák, nitrogén öblítés, VCI csomagolás, belvízi szállítás, kikötői díjak és az Ön által elfogadott Incoterms alap.
A gyakorlati következmény egyértelmű. Ha két árajánlatot kap ugyanarra a névleges csőre, mindkettőt alakítsa át ugyanarra a szállítási alapra, ugyanarra a vizsgálati körre és azonos dokumentációs szintre. Csak akkor van értelme a fontonkénti összehasonlításnak.
A 304-es cső minden fontjában elhelyezkedő elem lebontása
Kezdje a következtetéssel: egy pácolt 304-es varrat nélküli csövön, amelyet nagyjából 3,80 USD-ért számláztak fontonként, körülbelül 2,20 USD az ötvözet értéke, és körülbelül 1,60 USD minden, ami az ötvözettel történt, miután megolvadt.
Az ötvözet részesedése az ár azon része, amelyet senki sem vitathat. A londoni fémtőzsdei nikkelteleppel és a ferrokróm szerződésekkel együtt mozog, és ez minden földi malomnál ugyanaz. A fennmaradó 42 százalék az, ahol a beszállítók valóban különböznek egymástól, és ez az a hely, ahol a beszállító nyugodtan levághatja a sarkokat.
Fontolja meg, mi történik, ha egy malom lerövidíti az oldat lágyítási ciklusát a gáz megtakarítása érdekében. A cső továbbra is megfelel a méretkövetelményeknek. Még mindig átmegy a keménységi ponton. De a króm-karbid, amelyet vissza kellett volna oldani szilárd oldatba, a szemcsehatárokon marad, és a cső érzékeny lesz a szemcseközi korrózióra. A fontonkénti megtakarítás néhány cent. A hőcserélő köteg idő előtti meghibásodásának költségét ezerben mérik.
Az oldatos izzítás, majd a pácolás a korrózióálló szolgáltatás alapfeltétele, és érdemes megerősíteni, hogy ez a lépés valóban benne van, nem pedig feltételezve.
Szilárd oldatos pácolócső a korrózióálló szolgáltatáshoz Oldatkezelt és pácolt rozsdamentes vagy ötvözött cső, amely eltávolítja a felületi oxidokat; akkor hasznos, ha a korrózióállóság és a megerősített folyamatbevonat fontos. Termék megtekintése → Az energia a második legnagyobb szabályozható bemenet az ötvözet után. A hidegen húzott, teljes kihasználtság mellett futó varrat nélküli vonal több tonnára osztja el a kemence és a húzópad költségeit, ezért a rendelés mérete és a szállítási ütemezés jobban befolyásolja a fontonkénti értéket, mint azt a legtöbb vásárló elvárná.
Hogyan működik az ötvözeti felár, és miért mozgatja a nikkel a számot?
Következtetés először: a nikkel a 304 tömegének csak körülbelül 8 százaléka, de a nikkel árának egy dolláros elmozdulása fontonként nagyjából nyolc centtel tolja el a 304-es ötvözet értékét. Egy tíz tonnás megrendelésnél ez közel 1760 USD jelenik meg vagy tűnik el egyetlen perc többletmunka nélkül.
A 304-es típus nagyjából 18 százalék krómot, 8 százalék nikkelt, legfeljebb 0,08 százalék szenet tartalmaz, a fennmaradó rész vasat, valamint kis mennyiségű mangánt és szilíciumot tartalmaz. Az iparban alkalmazott ötvözetpótlék-képlet ugyanazt az összetételt követi.
Egyszerűsített ötvözetpótlék-számítás, kész 304 fontonként kifejezve:
- Nikkel: 0,08 szorozva a nikkel referenciaárával
- Króm: 0,18 szorozva a króm referenciaárával
- Vasmérleg: körülbelül 0,735 szorozva a vas referenciaárával
- Mangán és szilícium: a keverék kis százaléka, általában lapos adagként alkalmazzák
Futtasson egy kidolgozott példát a nikkel 7,20 USD/font, a króm 1,30 USD/font és a vas 0,04 USD/font használatával. A nikkel 0,576 USD-val, a króm 0,234 USD-val, a vasmérleg pedig körülbelül 0,029 USD-val járul hozzá. Az ötvözet értéke megközelíti a 0,84 USD/font fémet, vagy nagyjából 1680 USD/tonna 304-es értéket, mielőtt bármilyen átalakítási költséget alkalmaznánk.
Ez a szám a padló, nem az ár. Ha hozzáadjuk az olvasztást, az öntést, a tuskókondicionálást, a szúrást, a húzást, a lágyítást, a pácolást, a tesztelést és a csomagolást, a pácolt varrat nélküli cső fontonként eléri a három-négy dolláros tartományt.
Az érzékenység a kereskedelmi szempontból számít. Mivel a nikkel uralja a felárat, a nikkel fontonkénti 0,50 dolláros áringadozása a 304-es ötvözet értékét fontonként körülbelül 0,04 dollárral mozdítja el, ami 20 tonnás konténerrakományon nagyjából 1760 dollár. Ez az oka annak, hogy a malmok havi pótdíjakat tesznek közzé, és ezért az árajánlatok hosszú érvényességi ideje kockázatot jelent, amelyik fél elfogadja azokat.
A króm kevésbé drasztikusan mozog, de 2024 óta emelkedő tendenciát mutat, mivel a dél-afrikai és kazahsztáni kohók áramellátási korlátokkal szembesültek. A vas és a törmelék keskeny sávban mozognak, és ritkán változtatják meg a képet egy-két centnél többet.
Zökkenőmentes és hegesztett, melegen festett és hidegen húzott
Következtetés először: a gyártási útvonal jobban megváltoztatja a fontonkénti árat, mint a minőség. Egy hegesztett 304-es cső és egy azonos méretű varrat nélküli 304-es cső fontonkénti alapon 30-60 százalékkal eltérhet, a hidegen húzott varrat nélküli cső pedig 15-25 százalékkal ülhet egy azonos külső átmérőjű, melegen kész varrat nélküli cső fölött.
A varrat nélküli cső szilárd tuskóként kezdődik, amelyet átszúrnak, megnyújtanak tüskemarón vagy dugós malomban, majd melegen vagy hidegen húzzák a végső méretre. Semmi sincs hegesztve, így nincs ellenőrizendő hegesztési varrat, és nincs hő által érintett zóna. Az ár azt tükrözi, hogy a teljes keresztmetszet deformálódott és hőkezelt.
A hegesztett cső szalagként kezdődik, amelyet kialakítanak és hosszirányban hegesztenek, majd opcionálisan hidegen megmunkálják. A szalag olcsóbb, mint a tuskó, gyorsabb az alakítási művelet, és kisebb a hozamveszteség. Közepes nyomáson végzett általános szervizelés esetén a hegesztett termék jól teljesít, feltéve, hogy a varrat megfelelően izzított és tesztelt.
| Útvonal | Tipikus árviszony a hegesztett 304-hez | Ahová tartozik |
|---|---|---|
| Hegesztett, mint hegesztett | Alapvonal | Kisnyomású vezetékek, szerkezeti és dekoratív cső, általános közművek |
| Hegesztett, lágyított és pácolt | 1,15-1,30-szor hegesztett alapvonal | Olyan csővezetékeket kell feldolgozni, ahol a hegesztési varratnak korrózióállónak kell lennie |
| Zökkenőmentes, melegen kidolgozott | 1,35-1,60-szor hegesztett alapvonal | Magasabb nyomású szolgáltatás, vastagabb falak, nagyobb átmérők |
| Zökkenőmentes, hidegen húzott | 1,55-1,85-szer hegesztett alapvonal | Szoros tűrés, vékony fal, kis átmérő, hőcserélő és műszerezési kötelezettség |
| Zökkenőmentes, hidegen húzott bright annealed | 1,80-2,20-szor hegesztett alapvonal | Tiszta kiszolgálás, élelmiszerrel és gyógyszerekkel való érintkezés, precíz méretszabályozás |
Három specifikus méretű effektus tolja tovább a hidegen húzott csövet a görbén. Először is, a vékony falak az átmérőhöz képest több húzási lépést és nagyobb selejt arányt igényelnek. Másodszor, a nagyon kis, körülbelül 12 mm alatti külső átmérők speciális padokat és lassabb áteresztőképességet igényelnek. Harmadszor, a nagyon hosszú, 12 méter feletti hosszúságok csökkentik a hőkezelési tételhez illeszkedő csövek számát, és növelik a fontonkénti kezelési költséget.
Kritikus nyomás és hőmérséklet esetén a varrat nélküli út általában az egyetlen védhető választás, és a fontonkénti felár csekély a hegesztési varrat meghibásodásának költségeihez képest.
TP304, TP304L és TP304H varrat nélküli rozsdamentes acél cső Varrat nélküli, 304-es családból álló cső kritikus nyomás- és hőmérsékleti feladatokhoz, alacsony szén-dioxid-kibocsátású és magas hőmérsékletű minőségekkel. Termék megtekintése → Ahol a lapos termék már létezik és a nyomás szerény marad, ott a hegesztett és lágyított cső marad a gazdaságos megoldás, és a vásárlókat nem szabad zökkenőmentesen belelelni, mert papíron kicsinek tűnik az árkülönbség.
A felületkezelés és a hőkezelés 40 százalékkal növelheti a font árat
Következtetés először: ugyanabból a hidegen húzott varrat nélküli csőből a pácolt, fényre lágyított és elektropolírozott állapot közötti különbség rutinszerűen 1,20 USD és 2,50 USD között van fontonként, és ez nem jelenik meg a méretvizsgálati jelentésben.
A pácolt állapotot oldatos izzítással, majd salétrom-hidrogén-savas fürdőben végzett savas pácolás eredményezi, amely eltávolítja a hőkezelés során képződő oxidréteget. Ez a szabványos ellátási feltétel a korrózióálló és magas hőmérsékletű szolgáltatásokhoz, és ez a megfelelő választás a legtöbb technológiai csővezetékhez.
A fényre lágyuló körülmények helyettesítik a pácolási lépést egy szabályozott atmoszférájú kemencével, hidrogénnel vagy hidrogén-nitrogén keverékkel. A felület fényes és oxidmentes, mentes a külső felületen a pácolás okozta enyhe méretcsökkenéstől, és jobb felületminőséggel rendelkezik a tiszta kiszolgálás érdekében. Többe kerül, mert a kemence védőgázt fogyaszt, szigorúbb légkör-szabályozást igényel és kisebb adagsűrűséget fogad el.
Az elektropolírozott állapot egy lépéssel tovább megy, és elektrokémiai úton eltávolít néhány mikronnyi anyagot, passzív, ultra tiszta felületet hozva létre. Félvezetőiparban, gyógyszeriparban és nagy tisztaságú élelmiszeriparban használják. A fontonkénti prémium a legnagyobb a három közül, mivel a folyamat lassú, és gondos fürdőkémiai ellenőrzést igényel.
Tiszta karbantartási alkalmazásoknál, ahol a felületi szennyeződés számít, a fényes hőkezelés a pácolás okozta méretveszteség nélkül tartja a felületet oxidmentesen.
Rozsdamentes acél fényes izzított cső a tiszta szolgáltatásért Világos, lágyított rozsdamentes cső, amely elkerüli a pácolás méretveszteségét; ellenőrizze a kemence nyilvántartásait az oxidmentes felületre tiszta alkalmazásoknál. Termék megtekintése → Van egy egyszerű módja annak ellenőrzésére, hogy a kifizetett felület valóban az Ön által kapott felület-e. Kérje a felületi érdesség-leolvasást és az izzító kemence jegyzőkönyvét a malom tanúsítvánnyal együtt. Az a beszállító, aki valóban fényesen izzította a csövet, elkészítheti a kemence diagramját az idővel, a hőmérséklettel és a légkör harmatpontjával. Az a szállító, aki egyszerűen átengedte a pácolt csövet egy polírozóállomáson, nem tudja.
Hogyan változtatja meg a külső átmérő, a falvastagság és a hosszúság a fontonkénti árajánlatot
Következtetés először: ugyanazon 304-es minőség esetében a 60,3 mm-es külső átmérőjű 3,91 mm-es falról le a 12,7 mm-es külső átmérőjűre 1,24 mm-es falra 35-50 százalékkal növelheti a fontonkénti árat, mivel a vékony falú, kis átmérőjű cső sokkal több húzást, több törést és alacsonyabb óránkénti teljesítményt visz át.
Az árajánlatok összehasonlítása előtt saját maga számítsa ki a lábonkénti elméleti súlyt. A rozsdamentes acélcső esetében a metrikus egységekben megadott munkaképlet a következő: a méterenkénti tömeg egyenlő a külső átmérő mínusz a falvastagsággal, szorozva a falvastagsággal, szorozva 0,0248-cal, az átmérők milliméterben kifejezve. Font per lábra konvertálásához szorozza meg az eredményt 0,672-vel.
Működő példa. Egy 25,4 mm külső átmérőjű és 2,0 mm falú cső: 25,4 mínusz 2,0 egyenlő 23,4-gyel. Szorozzuk meg 2,0-val, hogy 46,8-at kapjunk. Ha megszorozzuk 0,0248-cal, méterenként 1,161 kilogrammot kapunk. Szorozza meg 0,672-vel, hogy lábonként 0,780 fontot kapjon. A cső fontonként 4,20 USD-ért körülbelül 3,28 USD-ba kerül, vagy méterenként nagyjából 10,76 USD-ba.
Most nézzük meg, mi változtatja meg a választ:
- Falvastagság tűrés - a plusz-mínusz 10 százalékos fal lehetővé teszi a malom alsó részén történő szállítást, ami csökkenti a súlyt és ezáltal a darabonkénti bevételt. A plusz-mínusz 5 százalékos tűrés fontonként többe kerül, de egyenletesebb nyomásértéket garantál.
- Külső átmérő tűrés - a plusz-mínusz 0,10 mm alatti szűk tűrésekhez további méretezési lépések és magasabb visszautasítási arány szükséges.
- Ovalitás és excentricitás - fontos a hőcserélő cső esetében, amelyet csőlemezbe kell hengerelni, és az excenteres fal azt jelenti, hogy a vékony oldal határozza meg a nyomásértéket.
- Hossz - az 5-7 méteres véletlenszerű hosszúságok a legolcsóbbak. A 12 méter feletti fix hosszúságok speciális állványokat, több kemenceterületet és fontonként több kezelést igényelnek.
- Egyenesség - az eltérés méterenkénti milliméterben van megadva, a feszesebb egyenesség pedig további forgó egyengetést jelent.
Praktikus tipp, amellyel valódi pénzt takaríthat meg: adja meg a malomnak a tényleges tervezési nyomást, hőmérsékletet és korróziótűrést, ne egy teljesen meghatározott falat. Sok esetben az a minimális fal, amely megfelel a számításnak, eggyel vékonyabb, mint ami jelenleg a rajzon van, és a súlycsökkentés közvetlenül átfolyik a fontonkénti árba.
Ellenőrzési és tanúsítási költségek, amelyek soha nem jelennek meg az árajánlaton
Következtetés először: a 304-es varrat nélküli csövön készült teljes teszt- és dokumentációs csomag általában 3-8 százalékkal növeli a fontonkénti árat, és ha harmadik fél általi ellenőrzésre van szükség egy kijelölt ügynökségnél, ez elérheti a 12 százalékot.
Ezek azok a tételek, amelyek egy fontonkénti olcsó figurát drága szállított termékké változtatják, ha eleve nincsenek beleírva a megrendelésbe.
- Az EN 10204 3.1 típusú malomvizsgálati tanúsítvány, amelyet a gyártó független ellenőrző osztálya állít ki, hőszám nyomon követhetőséggel és teljes kémiai és mechanikai eredményekkel.
- Hidrosztatikus nyomáspróba a megadott próbanyomásra, tartási idővel és tanúi feljegyzésekkel.
- Örvényáramú vizsgálat felületi és felületközeli hibákra, szabvány a hőcserélőre és a műszercsőre.
- Ultrahangos vizsgálat belső hibákra és falvastagság ellenőrzésére, általános nagynyomású és kazán alkalmazásoknál.
- Szemcseközi korrózióvizsgálat az ASTM A262 gyakorlat E vagy azzal egyenértékű szerint, elengedhetetlen a hegesztett és érzékenységre hajlamos szolgáltatáshoz.
- Pozitív anyagazonosítás optikai emissziós spektrometriával a kész csövön, nem csak a bejövő tuskón.
- Harmadik fél által végzett ellenőrzés egy kijelölt ügynökség, például SGS, BV, TUV vagy Intertek által, beleértve a dokumentumok áttekintését és a nyomáspróba tanúit.
- Nyomástartó berendezések irányelvének megfelelőségi értékelése európai nyomás alatti alkalmazásokhoz, bejelentett szervezet bevonásával.
A csapda az, hogy ezeket a tételeket opcióként jegyzik, és gyakran visszautasítják az ár miatt, csak azért, hogy a vevő a kirakodási kikötőben rájöjjön, hogy a végfelhasználó mérnöki vállalkozója nem fogadja el az anyagot nélkülük. A szállítás utáni újbóli tesztelés költséges, és bizonyos esetekben az anyagot egyszerűen nem lehet visszanyerni.
A biztonságosabb megközelítés a teljes vizsgálati hatókör feltüntetése a lekérdezésben. Az a szállító, aki egy megfelelően meghatározott csomagot ajánl, összehasonlítható egy másik szállítóval, aki ugyanazt a csomagot ajánlja. A minimális ajánlatot tevő beszállító mindig olcsóbbnak tűnik a dokumentumok ellenőrzésének pillanatáig.
Merre tart a 304-es árképzés 2026-ban és azon túl
Következtetés először: a 2026-os irány oldalra mutat, enyhe felfelé torzítással, amelyet a szilárd nikkelköltségek és az energia vezérelnek, ellensúlyozva a nagy indonéz és kínai olvasztási kapacitással, amely rövid ideig tart minden tüskét.
A nikkelellátás szerkezetileg kényelmes volt, mióta az indonéz kapacitás agresszívan bővült, és a piac több egymást követő negyedévben is többletben maradt. Ez korlátozza, hogy az ötvözeti felár meddig terjedhet. Ezzel szemben az európai és japán kohók magas energiaköltségekkel szembesülnek, és némi kapacitást üresen hagytak, így az átalakítási ár komponense felfelé sodródott.
Indikatív 304 hidegen hengerelt 2B tekercs, USD fontonként, gyári Ázsia. Az ábrák az irány szemléltetésére kerekítettek, és nem idézetek.
Három további erő alakítja a kilátásokat. Az ázsiai kikötők és Európa vagy Észak-Amerika közötti fuvardíjak ingadozóak voltak, és a konténerek elérhetősége szűkül a negyedik negyedévben. Az Egyesült Államok tarifastruktúrái továbbra is az üzemi árak fölé emelik a leszállási költségeket, az európai és indiai dömpingellenes felülvizsgálatok pedig időszakos bizonytalanságot okoznak az importőrök számára. Végül az LNG-infrastruktúra, a hidrogénprojektek és az adatközponti hűtőrendszerek iránti kereslet nőtt, ami jobban támogatja a nagyobb értékű varratmentes és precíziós termékvonalakat, mint az árutekercset.
304 Más fokozatokkal szemben: Mit vásárol a fontonkénti extra cent
Következtetés először: a 316L általában 25-40 százalékos felárat jelent a 304-hez képest fontonként, és ez a felár csak akkor indokolt, ha valóban jelen vannak kloridok. Sok specifikáció megszokásból, nem pedig szükségszerűségből követeli meg a 316L-t.
| évfolyam | Relatív ár fontonként | A különbözet fizetésének oka |
|---|---|---|
| 201 ausztenites | 0,70-0,80-szor 304 | Alacsonyabb nikkeltartalom, csak száraz beltéri használatra alkalmas |
| 304 / 304L | Alapvonal | Általános korrózióállóság, vendéglátás, legtöbb ipari közmű |
| 321 | 1,20-1,30-szor 304 | Titán stabilizált, folyamatos üzemelés 425 Celsius fok felett |
| 316 / 316L | 1,25-1,40-szer 304 | Molibdén hozzáadása klorid- és tengeri expozícióhoz |
| 2205 duplex | 1,65-1,95-szer 304 | A folyáshatár nagyjából duplája, így a vékonyabb falak ugyanazt a terhelést viselik |
| 430 ferrites | 0,75-0,90-szer 304 | Nem tartalmaz nikkelt, alkalmas enyhe beltéri környezethez és a készülékkel végzett munkákhoz |
| 904L szuper ausztenites | 2,40-3,10-szer 304 | Kén- és foszforsav szolgáltatás, súlyos kloridos környezet |
A duplex osztályok külön említést érdemelnek, mert a fontonkénti szám félrevezető. Egy 2205-ös duplex cső fontonként többe kerül, mint a 304-es, de mivel a minimális folyáshatára nagyjából kétszer akkora, a szükséges falvastagság ugyanazon nyomás mellett gyakran 30-40 százalékkal kisebb. A méterenkénti beépítési költség 304-nél is alacsonyabb lehet, és a kloridszolgáltatás korróziós teljesítménye sokkal jobb.
A 304-es és a molibdén csapágyas minőségek közötti választás visszatérő kérdés a petrolkémiai és élelmiszer-feldolgozó munkákban, és szinte mindig az aktuális szolgáltatási környezet kloridszintje és hőmérséklete a döntő.
Ha a kloridtartalom körülbelül 200 ppm alatt marad, és a hőmérséklet 60 Celsius-fok alatt marad, általában a 304 a helyes és olcsóbb megoldás. Ezen szintek felett a molibdén csapágyminőségek már nem kötelezőek.
Ha közelebbről meg szeretné tekinteni, hogy a két legelterjedtebb minőség hogyan hasonlítható össze korróziós teljesítmény, szilárdság és költség tekintetében, ez a praktikus megoldás 304 és 316 varrat nélküli cső összehasonlítása részletesen lefedi a kiválasztási logikát.
Árajánlat ellenőrzése: Hogyan alakíthat át bármilyen árat valódi fontonkénti költséggé
Következtetés először: minden árajánlatot konvertáljon gyári, elméleti súlyú, leszállított alapra, mielőtt bármit is összehasonlítana. Ennek a lépésnek a kihagyása az egyetlen leggyakoribb oka annak, hogy a vásárlók túlfizetnek.
Kövesse ezeket a lépéseket minden szállító számára.
- Erősítse meg az árképzési alapot. Az ár kilogrammonként, méterenként, darabonként vagy fontonként? Valós súly vagy elméleti súly? 20 tonnás megrendelés esetén az elméleti és a tényleges tömeg közötti különbség meghaladhatja a 800 USD-t.
- Konvertálja át a kilogramm árakat fontra úgy, hogy elosztja 0,4536-tal. A 8,40 USD kilogrammonkénti ár fontonként 3,81 USD-nak felel meg.
- Adja hozzá az ötvözetpótlék alapját és az érvényességi időt. A 30 napos érvényességi idejű és feláras mechanizmus nélküli árajánlat a malom teljes nikkelkockázatát hordozza, ezért általában magasabb árat jelent, mint a havi feláras árajánlatot.
- Határozza meg a szállítás alapját. A gyári, FOB, CFR és DDP fuvardíjak, biztosítási díjak, kikötői díjak és vámok különböznek egymástól, és hosszú útvonalakon a spread meghaladhatja a 0,35 USD-t fontonként.
- Normalizálja a teszt hatókörét. Adja hozzá a szállító által kizárt tesztelések költségét.
- Hasonlítsa össze a hozamot. Az 5 százalékos faltűréssel rendelkező szállító az elméletinél kisebb tömegű anyagot szállíthat, ami mechanikusan csökkenti a szállított fontokat és áremelkedést rejt.
Futtassa a számokat egy valós példán. A szállító 3,60 USD/font árajánlatot ad gyárilag pácolt felülettel és 3,1 malom tanúsítvánnyal. B beszállító fontonként 3,35 USD-t ad gyárilag, de kizárja a 0,09 USD/font hidrosztatikai vizsgálatot, és plusz-mínusz 10 százalékos faltűrést ír elő. A teszt hozzáadása után a B szállító fontonként 3,44 USD-n áll, és a lazább faltűrés nagyjából 4 százalékkal csökkenti a szállított súlyt, ami az A szállító fölé emeli a felhasználható fontonkénti tényleges költséget.
A legolcsóbb árajánlat szinte soha nem a legolcsóbb anyag. Ez egyszerűen az az árajánlat, amelyből a legtöbb elem maradt ki.
Négy csapda, amelyek pénzbe kerülnek, ha fontonkénti árról tárgyal
Következtetés először: a 304-es csővásárlásnál a négy ismétlődő veszteség a helyettesítésből, a negatív faltűrésből, a hőkezelés hiányából és a nem megfelelő dokumentációból származik. Mindegyik láthatatlan a számlán és látható az üzletben.
Egy csapda: fokozatcsere
A 201-es vagy 204-es fokozatú csövek nikkeltartalma alacsonyabb, és a 304-esével megegyező kivitelben készülhet. Hasonlóan megmunkálható, ugyanúgy megy át a mágneses teszten, mert mindkettő ausztenites, és 20-30 százalékkal olcsóbb az előállítása. Az egyetlen megbízható ellenőrzés a kész cső pozitív anyagazonosítása spektrométerrel, nem szemrevételezés és nem csak egy tanúsítvány.
Második csapda: negatív faltűrés
Ha a specifikáció plusz-mínusz 10 százalékos falvastagságot tesz lehetővé, a malom mínusz 10 százalékos arányban szállítható, és továbbra is megfelel az előírásoknak. A névleges falra számított nyomásérték ekkor már nem érvényes, és a tényleges korróziós ráhagyás csökken. 3 mm névleges falon ez 0,3 mm anyagveszteséget jelent.
Harmadik csapda: az oldatos hőkezelés kimaradt
A húzott, de nem megfelelően izzított hidegen húzott cső megőrzi a nagy maradékfeszültséget és az érzékeny szemcsehatárokat. Elfogadhatónak tűnik, könnyen vág, és gyakran átmegy egy egyszerű keménységi ellenőrzésen. Meghibásodik a szervizben. A védekezés az, hogy megköveteljék az izzító kemence nyilvántartását az idő, a hőmérséklet és a légkör adataival a malom tanúsítványa mellett.
Negyedik csapda: olyan dokumentáció, amely nem egyezik az áruval
A tuskó hőszámára kiállított igazolás nem bizonyítja, hogy mit szállítottak. Kérjen hőszám bélyegzést vagy jelölést minden csövön, és ellenőrizze a malom tanúsítvány hőszámát a szállított anyagon lévő jelölésekkel. Bármilyen eltérés azt jelenti, hogy a nyomon követési lánc megszakadt.
Ezen csapdák mindegyike többet ér, mint egy tipikus megrendelés teljes tárgyalási árrés. Az a vásárló, aki csak a fontonkénti főárakra összpontosít, és figyelmen kívül hagyja a műszaki specifikációt, a kis számról tárgyal, a nagyot pedig figyelmen kívül hagyja.
Gyakorlati módszerek a fontonkénti költség csökkentésére az élettartam lerövidítése nélkül
Következtetés először: a méretek konszolidálása, a szükségtelen tűréshatárok enyhítése és a hosszabb tervezési horizonton történő vásárlás általában 6-12 százalékos megtakarítást eredményez az anyagminőség vagy a biztonsági tényező megváltoztatása nélkül.
- Konszolidálja a külső átmérőket és a falakat. A malmok egyedi méreteket áraznak a szerszámozás és a kemence adagolási hatékonysága alapján. Ha nyolc méretet ötre csökkentünk egy év fogyasztása során, gyakran minden vonalon jobb a kilóméterár.
- Rendelje meg a teljes gyártási hosszt. A szabványos gyártási sorozatnak megfelelő véletlenszerű hosszúságok elkerülik a malom forgácsolási veszteségét, és a megtakarítást továbbadják.
- Vizsgálja meg újra a korróziós ráhagyást. Ha a számítás során olyan falat használnak, amelyet évekkel ezelőtt választottak más folyamatállapothoz, az aktuális üzemi paraméterek alapján történő újraszámítás gyakran egy mértékkel vékonyabbat tesz lehetővé.
- A megfelelő felületet válassza, ne a legjobbat. A nátronlúgban lévő elektropolírozott cső felesleges kiadás. A gyógyszerészeti tiszta vonalban pácolt tubus megfelelési kockázatot jelent. Párosítsa a befejezést a szolgáltatással.
- Használjon havi ötvözeti felárat meghatározott referenciával. A hosszú érvényességi idejű fix ár elfogadása olyan kockázati prémium megfizetését jelenti, amely ritkán térül meg.
- Tervezz előre. A két vagy három csöves sürgősségi megrendelések esetében a legrosszabb fontonkénti árat kell fizetni, mivel a beállítási, tesztelési és dokumentációs költségek kis súlyon oszlanak meg.
- Tekintsük a duplexet, ahol a nyomás a kényszer. Egy vékonyabb 2205-ös fal néha felülmúlja a vastagabb 304-es falat a teljes beépítési költségen, miközben javítja a klorid ellenállást.
Ezen lépések egyike sem igényli a minőségi színvonal csökkentését. Megkövetelik a specifikációnak a tényleges feladathoz való igazítását a szokás helyett.
Hogyan gyártja és szabályozza a Jend Tube a 304-es varrat nélküli csövet
A Jiangsu Jend Tube Co., Ltd. egy 30 015 négyzetméteres létesítményben működik Jiangsu tartományban, Kínában, több mint 100 fős munkaerővel és 3800 tonna éves termelési kapacitással. Az üzem egy teljes gyártási ciklust fut le a nyersanyag kiválasztásától a késztermék kiszállításáig, ami azt jelenti, hogy az ötvözeti felár, az átalakítási költség és az ellenőrzési kör egy szervezeten belül van, nem pedig több alvállalkozóra osztva.
A melegen kész és hidegen húzott varrat nélküli csövek mérettartománya 3,18 mm és 406,4 mm közötti külső átmérőt, 0,3 mm és 20 mm közötti falvastagságot és 25 000 mm hosszúságot takar. A gyártás ASTM, EN, DIN, JIS, GOST és GB szabványokat követ, így egyetlen specifikáció teljesíthető, akár A213, A269, A312, EN 10216-5, DIN 17456, GOST 9941 vagy JIS G3459 szerint dolgozik a végfelhasználó mérnöki vállalkozója.
A minőségirányítás ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkezik, hazai nyomástartó edény speciális berendezési engedéllyel és európai nyomástartó berendezések irányelv jóváhagyással. Az anyagot EN 10204 3.1 tanúsítvánnyal, pozitív anyagazonosítóval a kész csövön és a roncsolásmentes vizsgálati lehetőségek teljes skálájával szállítjuk, beleértve a hidrosztatikus, örvényáramos és ultrahangos módszereket.
Azon vásárlók számára, akiknek speciális ötvözeti felár alapra, fix szállítási időre vagy nem szabványos, 12 méter feletti hosszúságra van szükségük, az érdeklődési szakasz a megfelelő pillanat az emelésre. A követelmények beépíthetők az árajánlatba, nem pedig a megrendelés utáni tárgyalások.
Ha aktuális kérdése van meghatározott külső átmérővel, falvastagsággal, minőséggel és vizsgálati körrel, megteheti kérjen árajánlatot és kap egy bontást, amely külön mutatja az ötvözeti felárat és az átalakítási összetevőket, ami egyszerűvé teszi az összehasonlítást más szállítókkal.
Gyakran ismételt kérdések a 304 rozsdamentes acél árakról
Mennyi a méltányos font ára a 304-es rozsdamentes acélért 2026-ban?
Tekercs esetén fontonként 1,55–2,10 USD 2B kivitel esetén az ésszerű munkatartomány. Varrat nélküli cső esetén 3,10–4,60 USD fontonként pácolt állapotban és 3,90–5,60 USD fontonként fényes izzítás esetén. Bármi, ami lényegesen az említett sávok alatt van, kérdéseket vet fel a vastagságtűréssel, a hőkezeléssel és a vizsgálati körrel kapcsolatban.
Miért sokkal drágább a 304-es varrat nélküli cső fontonként, mint a 304-es lap?
Mert a lapot már hengerelték és izzították, míg a cső a tuskóból indul ki, amit át kell szúrni, meghosszabbítani, hidegen kell húzni több meneten, lágyítani, pácolni, kiegyenesíteni és tesztelni. Ezen műveletek mindegyike energiát fogyaszt és hulladékot termel, és a hozamkiesést a ténylegesen szállított súlyra terhelik.
A fontonkénti ár tartalmazza az ötvözet felárat?
A szállítótól függ. Vannak, akik egyetlen számot adnak ki, amely mindent tartalmaz. Mások különválasztják az ötvözeti felárat és az átalakítási árat. Mindig ellenőrizze, hogy milyen alapon jegyeznek, és erősítse meg a pótdíjszámításhoz használt referenciaárakat és elszámolási dátumot.
Mennyit tesz hozzá a nikkel a 304 árához?
A 304 körülbelül 8 tömegszázalék nikkelt tartalmaz, így a nikkel referenciaárában minden fontonkénti 1,00 USD-elmozdulás a 304-es ötvözet értékét nagyjából 0,08 USD-val fontonként változtatja. Egy 20 tonnás szállítmányon ez körülbelül 3500 USD.
Megéri a 316L többletköltséget 304-nél?
Csak ott, ahol kloridok vagy speciális savak vannak jelen. Körülbelül 60 Celsius-fok alatti kloridmentes szolgáltatásban a 304 jól teljesít, és a 316L-ért fizetett 25-40 százalékos felár nem vásárol semmit. A part menti, tengeri vagy kloridos csapágyas technológiai szolgáltatásokban a 316 literes molibdén elengedhetetlen.
Kaphatok-e alacsonyabb font árat, ha elfogadom a lazább faltűrést?
Igen, jellemzően 3-6 százalékkal alacsonyabb, mert a malom kevesebb fémet szállít méterenként. A kompromisszum egy csökkentett korróziós ráhagyás és egy nyomásérték, amely már nem egyezik a névleges falon alapuló számítással. Nyomástartó alkatrészek esetében ez általában nem elfogadható megtakarítás.
Mi a különbség az elméleti súly és a tényleges súly ára között?
Az elméleti súlyt a névleges méretekből számítják ki. A tényleges súly az, amit a mérleg leolvas. Vékony falú és szűk tűréscső esetén ez a kettő több százalékkal eltérhet, és teljes megrendelés esetén ez a különbség többet ér, mint amennyit a legtöbb ártárgyalás elér.
Meddig maradjon érvényes a 304 csöves árajánlat?
Havi ötvözetpótlék-mechanizmus esetén 15-30 nap a normális. A teljesen rögzített ár mellett a malmok általában 7-15 napig érvényesek, mivel a nikkelterhelést teljes mértékben a szállító viseli.
A fényes lágyítás valóban indokolja a fontonkénti többletköltséget?
Ez akkor történik meg, ha a felület tisztasága vagy a méretpontosság számít, például az élelmiszer-, gyógyszer-, félvezető- és műszerszolgáltatásban. A vegyi üzemben az általános technológiai csővezetékeknél a pácolt állapot azonos módon, alacsonyabb költséggel működik.
Milyen papíroknak kell megérkezniük egy 304-es varrat nélküli csőszállítmányhoz?
EN 10204 típusú 3.1 malom vizsgálati tanúsítvány teljes kémiai és mechanikai eredményekkel, hőszám nyomon követhetőséggel, a hidrosztatikus, örvényáramú vagy ultrahangos vizsgálatra vonatkozó vizsgálati jegyzőkönyvekkel, a hőszámokkal és méretekkel, valamint adott esetben a nyomástartó berendezésekre vonatkozó irányelv megfelelőségi nyilatkozatával.

